1. Zaparkujte auto na rovnom povrchu, odstráňte uzáver expanznej nádrže a nastavte ovládač kúrenia do polohy "plné kúrenie". Ak ste chladiacu kvapalinu vymenili pred menej ako 2 rokmi, mali by ste ju zozbierať na opätovné použitie.
2. Pod spodnú hadicu chladiča umiestnite čistú nádobu a uvoľnite svorku hadice. Odpojte hadicu a nechajte kvapalinu odtiecť do nádoby.
3. Zatvorte nádobu, aby ste zabránili vniknutiu nečistôt do kvapaliny.
4. Keďže na bloku valcov nie je vypúšťacia zátka a spodná hadica chladiča môže byť umiestnená v strede chladiča, nebude možné úplne vypustiť kvapalinu. Majte to na pamäti pri dopĺňaní novej chladiacej kvapaliny (musí sa udržiavať koncentrácia nemrznúcej zmesi).
Chladiaci systém — vypúšťanie kvapaliny (Opel Ascona C)
Tento článok je dostupný na ruský, anglicky, bulharský, bieloruský, ukrajinský, srbský, chorvátsky, rumunský, poľský, maďarský
Kontrola článku: Kornev Georgij
Zdielať informácie:
Predchádzajúce články
Opel Ascona C: Chladiaci systém
Ďalšie články
Pozrite si podobné z iných príručiek automobilov Opel:
▶ Chladiaci systém — vypúšťanie kvapaliny Opel Omega A (1986-1993)
▶ Chladiaci systém — vypúšťanie kvapaliny Opel Vectra A (1988-1995, benzín)
▶ Chladiaci systém — výmena kvapaliny Opel Astra G (1998-2004, benzín)
▶ Chladiaci systém motorov Z10XEP/Z12XE/Z14XEP/Z16SE/Z18XE Opel Corsa C (2000-2006)
▶ Chladiaci systém Opel Kadett E (1984-1995)
▶ Chladiaci systém — vypúšťanie kvapaliny Opel Omega A (1986-1993)
▶ Chladiaci systém — vypúšťanie kvapaliny Opel Vectra A (1988-1995, benzín)
▶ Chladiaci systém — výmena kvapaliny Opel Astra G (1998-2004, benzín)
▶ Chladiaci systém motorov Z10XEP/Z12XE/Z14XEP/Z16SE/Z18XE Opel Corsa C (2000-2006)
▶ Chladiaci systém Opel Kadett E (1984-1995)
Odkaz na túto stránku v rôznych formátoch
Zatiaľ žiadne komentáre
- Všeobecné informácie
- Návod na použitie
- Pohonná jednotka
- Benzínový motor F4R
- Dieselový motor F9Q
- Dieselový motor G9U
- Prevodovka
- Spojkové a hnacie hriadele
- Manuálna prevodovka
- Podvozok automobilov
- Predné odpruženie
- Zadné odpruženie
- Brzdový systém
- Karoséria
- Exteriér
- Interiér
- Elektrické zariadenia
- Vykurovanie a vetranie
- Klimatizácia
- Vybavenie a nástroje
- Elektrické schémy
- Všeobecné informácie
- Údržba auta
- Pohonná jednotka
- Benzínové motory
- Dieselové motory
- Chladiaci systém
- Systém napájania a výfuk
- Kontaktný zapaľovací systém
- Bezkontaktný zapaľovací systém
- Prevodovka
- Spojka
- Manuálna prevodovka
- Automatická prevodovka
- Hnacie hriadele
- Podvozok automobilov
- Systém riadenia
- Brzdový systém
- Odpruženie auta
- Karoséria
- Exteriér
- Interiér
- Dvere a okná
- Elektrické zariadenia
- Vybavenie a nástroje
- Napájacie zariadenia
- Elektrické obvody
- Všeobecné informácie
- Používateľská príručka
- Údržba auta
- Napájacia jednotka
- Benzínové motory 2,2 l
- Benzínové motory 3,2 l
- Dieselové motory 2,2 l
- Chladiaci systém
- Palivový systém (benzín)
- Palivový systém (nafta)
- Zapaľovací systém
- Prevodovka
- Spojka auta
- Manuálna prevodovka MUA5C
- Automatická prevodovka 4L30E
- Podvozok
- Zavesenie kolies a nápravy
- Systém riadenia
- Brzdový systém
- Karoséria
- Exteriér
- Interiér
- Dvere, zámky a okná
- Kúrenie a klimatizácia
- Elektrické zariadenia
- Napájacie zariadenia
- Vybavenie a zariadenia
- Osvetlenie a signalizácia
- Elektrické schémy
- Všeobecné informácie
- Úvod do sprievodcu
- Manuálny
- Údržba auta
- Pohonná jednotka
- Oprava motora
- Systém mazania
- Chladiaci systém
- Systém napájania a výfuk
- Elektrika motora
- Prevodovka
- Spojka
- Manuálna prevodovka
- Kardanové hriadele
- Podvozok
- Brzdový systém
- Predné odpruženie
- Zadné odpruženie
- Systém riadenia
- Karoséria
- Oprava a údržba
- Elektrické vybavenie
- Vybavenie a prístroje
- Elektrické obvody

Komentáre návštevníkov